UE. Zgoda na uprawę ziemniaków modyfikowanych genetycznie


Komisja Europejska zgodziła się we wtorek na uprawę w krajach UE modyfikowanego genetycznie ziemniaka Amflora. Jednocześnie zapowiedziała, że kraje będą miały więcej swobody we wprowadzaniu zakazu upraw GMO. Decyzją Komisji oburzeni są ekolodzy z Greenpeace.

Prezes Totalizatora Sportowego Sławomir Dudziński szacuje, że w tym roku przychody spółki powinny wynieść około 3,3 mld zł; rok wcześniej było to 3,25 mld zł. Niewielkie wahania sprzedaży produktów na początku br. nie stanowią zagrożenia dla spółki - ocenił. Ministerstwo Skarbu ogłosiło przetarg na nabycie udziałów Pomorskiej Agencji Poszanowania Energii. Oceny koniunktury w sektorze usług w październiku są zróżnicowane. Najbardziej optymistyczne opinie zgłaszają przedsiębiorcy z branży finansowej i ubezpieczeniowej, najgorsze z sekcji usług transportowych czy gospodarki magazynowej. Narzekają też osoby działające w gastronomii czy w usługach związanych z zakwaterowaniem - wynika z raportu GUS.Najpóźniej do 2014 r. Algieria chce zwiększyć wydobycie gazu z 62 do 85 mld m sześc. rocznie - zapowiedział minister energii Chakib Khelil. Sprzedaż detaliczna we Włoszech niespodziewanie spadła w styczniu 2010 r. Rzecznik klubu PO Andrzej Halicki powiedział, że głosowanie w prawyborach Platformy nie zostanie przedłużone i skończy się planowo - w czwartek. Za przedłużeniem internetowego głosowania do piątku opowiada się jeden z kandydatów - Radosław Sikorski.

Indianie udomowili indyki już około 800 roku p.n.e., jednak początkowo nie hodowali ich dla mięsa, ale ze względu na pióra.

Zarząd CP Energia poinformował, iż po przeprowadzeniu niezbędnych analiz spółki podjęły decyzję o odstąpieniu od kontynuowania działań zmierzających do połączenia obydwu podmiotów. Na rynku miedziowych kontraktów zapanowała lekka panika kupna. Wszyscy chcą mieć miedź, bo przecież podobno mamy koniec recesji. Tyle że ta chęć posiadania dotyczy głównie inwestorów, natomiast fabryki nie kwapią się z kupowaniem czerwonego metalu - poinformował serwis Bankier.pl.

Kwestia grecka nie napawa inwestorów optymizmem. Wzrasta niechęć do rynków wschodzących i złoty traci. W perspektywie kilku tygodni taki trend zniżkujący dla polskiej waluty będzie utrzymany - ocenia rynek. Patrole policji i straży miejskiej pojawią się we wtorek pod podstawówkami i gimnazjami w Łodzi i innych miastach regionu, jak Sieradz, Piotrków czy Zduńska Wola. A ... Koncepcja prywatyzacji Krajowej Spółki Cukrowej zostanie opracowana do końca tego roku - zapowiedział w czwartek wiceminister skarbu Adam Leszkiewicz. Powiedział, że akcje koncernu będą mogli kupić jedynie pracownicy cukrowni i plantatorzy.Po niespełna sześciu latach od uruchomienia produkcji astry classic II gliwicka fabryka Opla zakończyła w czwartek wytwarzanie tego modelu. Jeszcze w tym roku w zakładzie ruszy produkcja nowej astry czwartej generacji. Takanobu Iko, szef Hondy, zapowiedział, że samochody na baterie wyjadą na japońskie i europejskie ulice, nie podał jednak konkretnej daty - napisała Gazeta Wyborcza. Aby przyciągnąć klientów banki kuszą klientów promocją zwrotu 1 proc. kwoty wydanej kartą. Według Izby Skarbowej w Warszawie za zwroty te powinniśmy odprowadzić podatek, podaje Gazeta Prawna.

Merlin.pl: bezpieczne zakupy w Internecie


Zakupy w internecie stają się coraz bardziej popularne. Dzięki szerokiej ofercie sklepów możemy dotrzeć do poszukiwanych przez nas produktów w bardzo krótkim czasie. Pamiętajmy jednak o przestrzeganiu zasad, dzięki którym nasze zakupy będą bezpieczne. Merlin.pl radzi o czym należy pamiętać, robiąc zakupy w internecie.

Resort gospodarki: spadek produkcji w br. 3-4 proc.


Spadek produkcji sprzedanej przemysłu w całym 2009 roku wyniesie 3-4 proc. w porównaniu z rokiem ubiegłym, jednak w IV kwartale należy spodziewać się już wzrostów dynamiki produkcji - ocenia Departament Analiz i Prognoz Ministerstwa Gospodarki.

Przegląd wiadomości ze spółek, 26 października, godz. 20


Przegląd wiadomości ze spółek, poniedziałek 26 października, godz. 20

Matko Boska, z drogi!


Banery informujące o nawiedzeniu parafii przez obraz Matki Boskiej Częstochowskiej muszą zniknąć z pobocza. Domagał się tego Zarząd Dróg i Transportu, który wysłał do Kurii Archidiecezji ...

Electrabel rpozpoczyna handel na TGE


Od 6 maja br. Electrabel rozpocznie handel na Rynku Dnia Następnego i Bieżącego (RDNiB) Towarowej Giełdy Energii.

nasze sekretariat organizuje trawa szkoły dodatkowo wycieczki na sprawa dzieci plus grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze gabinet wycieczki szkolne dodatkowo cannabis szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od momentu codziennych zajęć szkolnych. Aż do wnętrza ofercie posiadamy gwiaździsty dobór miejsc na rozkład zielonych szkół również wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem plus zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. W środku środku ofercie posiadamy wycieczki pouczający nasze pokój przyjęć organizuje zielsko szkoły dodatkowo wycieczki na zadanie dzieci dodatkowo grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze biuro wycieczki szkolne dodatkowo zielone szkoły to gwarancja udanego wypoczynku odkąd czasu codziennych zajęć szkolnych. Do środka ofercie posiadamy gwiaździsty wybór miejsc na porządek zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż aż do wielu lat

wycieczki szkolne Warszawa

cieszą się ogromnym uznaniem także zainteresowaniem nauczycieli oraz pracowników szkół. Aż do wnętrza ofercie posiadamy wycieczki szkolny jednodniowe także tanie wycieczki szkolne. Nasze pokój przyjęć zorganizuje udane wycieczki szkolne oraz trawka szkoły na każdą fundusze także aż do wnętrza dowolnym regionie Lokalny. Zapraszamy aż aż do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego jednodniowe i tanie wycieczki szkolne. Nasze pokój przyjęć zorganizuje udane wycieczki szkolne również jaranie szkoły na każdą kapitał plus aż do wnętrza dowolnym regionie Polski. Zapraszamy aż aż do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego