Wielkopolska: Inea zapewnia światłowód w mieszkaniu


Wielkopolski operator kablowy - jako pierwszy w regionie - stawia na łącza światłowodowe. Doprowadzi nimi m.in. telewizje wysokiej rozdzielczości

Michał Karnowski, były wicenaczelny i szef działu opinie Dziennika zostanie publicystą grupy dzienników ukazujących się pod tytułem Polska. Posiadająca 1,8 proc. akcji KGHM Polska Miedź Kompania Węglowa (KW) zamierza sprzedać je wyłącznie wtedy, gdy będzie potrzebować gotówki. Na razie takiej potrzeby nie ma i sprzedaż nie jest rozważana - poinformował prezes KW Mirosław Kugiel.

\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"

W III RP nastąpił zanik patriotyzmu - powiedział w porannych "Sygnałach Dnia" Lech Kaczyński. Prezydent stwierdził, że działania ówczesnych władz świadomie zmierzały do wykorzenienia w Polakach uczuć patriotycznych. Kaczyński dodał, że w przyszłości zostanie ustanowione nowe święto państwowe. 

Czwartek 6.V.2010 r. przejdzie do historii Wall Street i chyba do annałów rynku kapitałowego w ogóle. Gdy w połowie sesji indeksy znienacka osunęły się w dół o 9 proc., zaś ceny niektórych akcji spadły w jednej chwili o 60-90%, wydawało się, że mamy do czynienia z największą od lat paniką na amerykańskiej giełdzie. Wartość spółek notowanych na Wall Street w ciągu kilku minut spadła o bilion dolarów! Gdyby tak zakończyła się sesja, byłby to największy jednosesyjny spadek od 1987 r. Jak podaje serwis www.nowiny24.pl, w dniu wczorajszym doszło do awarii, która pozbawiła na kilka godzin dostaw energii cieplnej połowę mieszkańców miasta. Współpraca sektora publicznego i przedsiębiorstw telekomunikacyjnych na rzecz budowy w Polsce nowoczesnej infrastruktury teleinformatycznej były wiodącym tematem V Forum Usług Szerokopasmowych, z udziałem wicepremiera, ministra gospodarki Waldemara Pawlaka. Spotkanie odbyło się 19 listopada w Warszawie.

Recesja w różnym stopniu dotknęła region Europy Środkowo-Wschodniej. Podczas gdy kraje nadbałtyckie, do niedawna zwane "tygrysami", płacą wysoką cenę za konsumpcję napędzaną akcją kredytową, na tym tle Polska radzi sobie całkiem nieźle i jest jedyną gospodarką w regionie CEE, która po II kwartale 2009 r. nadal odnotowuje wzrost gospodarczy - wynika z raportów dotyczących danych makroekonomicznych krajów Europy Środkowo-Wschodniej autorstwa firmy doradczej Deloitte.

Deskorolka, na której można połamać nogi, grożąca poparzeniem zapalniczka, meblościanka, której drzwi mogą zranić - takie m.in. produkty wpisał w tym roku Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów do rejestru produktów niebezpiecznych. Polska nie wykorzystuje środków przyznanych przez Międzynarodowy Fundusz Walutowy w ramach elastycznej linii kredytowej (FCL) - wynika z cotygodniowego raportu na temat działalności finansowej MFW.



"Dziennik Gazeta Prawna": Bruksela chce zwrotu dotacji od Polski


Polska może stracić 50 mln zł unijnych dotacji z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Bruksela zbadała sposób wydawania pieniędzy przez Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich (CRZL) i zgłosiła wiele zastrzeżeń - dowiedział się "Dziennik Gazeta Prawna".

Świętokrzyskie. Komisja Dialogu zajmuje się sprawą Collar Textil


Problemem pracowników zakładu odzieżowego Collar Textil z Opatowa (Świętokrzyskie), którzy nie otrzymują wypłat, zajmuje się Wojewódzka Komisja Dialogu Społecznego, która zebrała się we wtorek w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach.

Od dziś Poczta Polska jest spółką akcyjną


Od dzisiaj Poczta Polska jest już jednoosobową spółkę akcyjną Skarbu Państwa o nazwie Poczta Polska SA. To efekt komercjalizacji, która ma podreperować kulejącą kondycje finansową firmy.

Ikony spadły … z sufitu


Z notatnika aspiranta Wprawdzie niektórzy uważają, że za wszystkim kryje się „ręka boska”, ale to co wydarzyło się na jednej ze stacji paliw w Lublinie zmusza do ...

"Dziennik Gazeta Prawna": Panele słoneczne za pół ceny


Aż 45 proc. dofinansowania będą mogli otrzymać klienci indywidualni z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na zakup kolektorów słonecznych, zapowiada "Dziennik Gazeta Prawna".

nasze sekretariat organizuje trawa szkoły dodatkowo wycieczki na sprawa dzieci plus grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze gabinet wycieczki szkolne dodatkowo cannabis szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od momentu codziennych zajęć szkolnych. Aż do wnętrza ofercie posiadamy gwiaździsty dobór miejsc na rozkład zielonych szkół również wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem plus zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. W środku środku ofercie posiadamy wycieczki pouczający nasze pokój przyjęć organizuje zielsko szkoły dodatkowo wycieczki na zadanie dzieci dodatkowo grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze biuro wycieczki szkolne dodatkowo zielone szkoły to gwarancja udanego wypoczynku odkąd czasu codziennych zajęć szkolnych. Do środka ofercie posiadamy gwiaździsty wybór miejsc na porządek zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż aż do wielu lat

http://www.fajnewycieczki.pl/ szkoły Warszawa

cieszą się ogromnym uznaniem także zainteresowaniem nauczycieli oraz pracowników szkół. Aż do wnętrza ofercie posiadamy wycieczki szkolny jednodniowe także tanie wycieczki szkolne. Nasze pokój przyjęć zorganizuje udane wycieczki szkolne oraz trawka szkoły na każdą fundusze także aż do wnętrza dowolnym regionie Lokalny. Zapraszamy aż aż do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego jednodniowe i tanie wycieczki szkolne. Nasze pokój przyjęć zorganizuje udane wycieczki szkolne również jaranie szkoły na każdą kapitał plus aż do wnętrza dowolnym regionie Polski. Zapraszamy aż aż do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego