Dylemat irlandzkiego rządu: cięcia za 4 mld euro albo pomoc od MFW


Irlandia stoi przed wyborem: albo wprowadzi drastyczne cięcia wydatków na łączną sumę 4 mld euro rocznie, albo wystąpi o pomoc do Międzynarodowego Funduszu Walutowego - napisał w sobotę "The IrishExaminer", komentując rządową ofensywę PR mającą oswoić społeczeństwo z cięciami.

Informacyjna Agencja Radiowa poinformowała o pojawiających się na Białorusi wątpliwościach dotyczących budowy w tym kraju elektrowni jądrowej, w związku z decyzją Rosji o budowie podobnej elektrowni w obwodzie kaliningradzkim. Rząd przyjął we wtorek projekt nowelizacji ustaw: o komercjalizacji i prywatyzacji oraz przepisy wprowadzające ustawę o finansach publicznych. Zakłada on w latach 2010-2011 zmniejszenie wpływów do Funduszu Reprywatyzacji oraz Funduszu Restrukturyzacji Przedsiębiorców odpowiednio do 1,5 proc. i 3 proc. przychodów uzyskanych z prywatyzacji. Centralna i północna część polskiej przestrzeni powietrznej została otwarta dla samolotów rejsowych - poinformował w niedzielę PAP Rzecznik Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej Grzegorz Hlebowicz. Oznacza to, że na 6 polskich lotniskach mogą lądować i startować samoloty.\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" Oceana w niedzielę w \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Tańcu z gwiazdami\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" miała zatańczyć tango, ale tuż przed występem oświadczyła, że niczego już nie zatańczy. Wokalistka zrezygnowała z programu, bo \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"musi troszczyć się o swoje dziecko\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" - jest bowiem w piątym miesiącu ciąży. Wcześniej z udziału z \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Tańca z gwiazdami\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" zrezygnował Artur Barciś. Bliżej zdobycia Kryształowej Kuli jest aktorka Katarzyna Glinka. Banki w piątej co do wielkości gospodarce Unii Europejskiej mogą ukrywać prawdziwy rozmiar strat spowodowany niespłaconymi pożyczkami - informuje agencja ratingowa Moody's Rada Polityki Pieniężnej na zakończonym w środę posiedzeniu pozostawiła stopy procentowe na niezmienionym poziomie, główna stopa NBP wynosi nadal nie mniej niż 3,50 proc. - podała RPP w środę w komunikacie.

Wniosek Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa o podwyżkę cen gazu nie zostanie najprawdopodobniej zatwierdzony w najbliższych dniach przez Urząd Regulacji Energetyki - twierdzi „Rzeczpospolita”.

Przedwczoraj około godz. 11.15 jaworscy policjanci zatrzymali na drodze krajowej nr 3 sprawcę kolizji drogowej. Nietrzeźwy mężczyzna kierował tirem z naczepą i najechał na tył samochodu ... Jak poinformował „Parkiet”, należąca do PGE elektrownia Turów chce sprzedawać ciepło do kilku miast w kraju libereckim, m.in. Liberca oraz Jablonca nad Nysą.

Do końca 2008 r. podpisano 16 umów offsetowych z zagranicznymi dostawcami. Natomiast wartość zobowiązań offsetowych zrealizowanych w 2008 r. wyniosła ponad 0,8 mld dolarów, wynika ze „Sprawozdania z wykonania zobowiązań offsetowych przez zagranicznych dostawców w 2008 r.”, przygotowanego przez Ministerstwo Gospodarki. Dokument został przyjęty przez rząd 28 lipca br. Bezpieczny weekend - działania ogólnopolskie W trosce o bezpieczeństwo osób podróżujących po naszych drogach w dniach 2 – 5 kwietnia 2010 roku policjanci ruchu drogowego będą prowadzili ... Ropa naftowa kosztuje w piątek na giełdzie w Nowym Jorku ponad 72 USD za baryłkę. Znów ożywa optymizm, że globalny popyt na paliwa wzrośnie, bo światowa gospodarka zaczyna wychodzić z recesji - podają maklerzy.Bezpośredni gazociąg z Rosji kosztował 0,5 mld dol. Może on dostarczać surowiec niezależnie od sieci gazociągów w Gruzji - napisała Gazeta Wyborcza. Jak poinformował „Dziennik Gazeta Prawna”, Ministerstwo Gospodarki zakończyło przyjmowanie wniosków o unijne wsparcie na inwestycje w OZE w ramach budżetu na lata 2007 – 2013. 160 przedsiębiorców złożyło wnioski na łączną kwotę 3,2 mld zł. Finał Olimpiady już za nami Planowanie infrastruktury miasta, odpowiednie zlokalizowanie wysypiska odpadów oraz co to jest faza suburbanizacji i czym charakteryzuje się urbanizacja demograficzna - to tylko ...

Gaz dla Polaków niemal najdroższy w całej UE


Ceny gazu dla Polaków należą do najwyższych w UE w odniesieniu do naszej siły nabywczej. Droższy jest tylko dla Szwedów - ogłosił Eurostat.

Czeski rząd chce zwiększyć kontrolę nad CEZ-em


Jak poinformował „Parkiet”, czeskie Ministerstwo Finansów chce podczas WZA CEZ-u w dniu 29 czerwca br. przeforsować zmiany w statucie, których celem jest zwiększenie wpływu rządu na funkcjonowanie spółki. Spowodowane jest to planowaną rozbudową elektrowni atomowej w Temelinie.

Enel rozważy udział w projekcie Baltic NPP


Przy okazji spotkania premierów Rosji - Władimira Putina i Włoch - Silvio Berlusconiego, szefowie INTER RAO JES i Enelu podpisali list intencyjny w sprawie współpracy w zakresie energetyki jądrowej, między innymi w ramach projektu budowy nowej elektrowni jądrowej w Kaliningradzie.

Pfizer zapłaci 2,3 mld dol. kary


Największy producent leków na świecie zapłaci rekordową karę 2,3 mld dol. za nieuczciwe praktyki marketingowe

Na otwarciu WIG zyskał 0.302%


Wskaźnik Rynku Pracy informujący o trendach na rynku pozostał w lutym na stabilnym poziomie - podał instytut BIEC.

nasze sekretariat organizuje trawa szkoły dodatkowo wycieczki na sprawa dzieci plus grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze gabinet wycieczki szkolne dodatkowo cannabis szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od momentu codziennych zajęć szkolnych. Aż do wnętrza ofercie posiadamy gwiaździsty dobór miejsc na rozkład zielonych szkół również wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem plus zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. W środku środku ofercie posiadamy wycieczki pouczający nasze pokój przyjęć organizuje zielsko szkoły dodatkowo wycieczki na zadanie dzieci dodatkowo grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze biuro wycieczki szkolne dodatkowo zielone szkoły to gwarancja udanego wypoczynku odkąd czasu codziennych zajęć szkolnych. Do środka ofercie posiadamy gwiaździsty wybór miejsc na porządek zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż aż do wielu lat

wycieczki szkolne Warszawa

cieszą się ogromnym uznaniem także zainteresowaniem nauczycieli oraz pracowników szkół. Aż do wnętrza ofercie posiadamy wycieczki szkolny jednodniowe także tanie wycieczki szkolne. Nasze pokój przyjęć zorganizuje udane wycieczki szkolne oraz trawka szkoły na każdą fundusze także aż do wnętrza dowolnym regionie Lokalny. Zapraszamy aż aż do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego jednodniowe i tanie wycieczki szkolne. Nasze pokój przyjęć zorganizuje udane wycieczki szkolne również jaranie szkoły na każdą kapitał plus aż do wnętrza dowolnym regionie Polski. Zapraszamy aż aż do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego