AmRest miał 10,89 mln zł zysku netto w III kw. 2009 r., spadek o 37,6% r/r


Po blisko roku negocjacji spółki British Airways i hiszpańska Iberia ogłosiły zawarcie umowy o połączeniu obu linii lotniczych - poinformowały w czwartek wieczorem zarządy firm.

Realizacja procesów inwestycyjnych… Jeszcze nie do końca, my jako czytelnicy "strawiliśmy" informacje o samych sukcesach rządu Tuska po dwóch latach koalicji PO-PSL, a już jeden z koalicjantów ... # dochodzi informacja o wznowieniu odpraw przez służby ukraińskie # Niemieccy europosłowie zaczęli już zbierać podpisy pod specjalną petycją Parlamentu Europejskiego w sprawie wprowadzenia zakazu pracy w niedzielę w całej Unii. Odpowiednia zmiana prawa miałaby zostać wprowadzona do unijnej dyrektywy o czasie pracyTajemniczym hakerem, który publikował w sieci dane o zarobkach polityków i szefów państwowych spółek, okazał się pracownik instytutu matematyki i informatyki lokalnego uniwersytetu. Bank of America rozważa spłacenie rządowi 20 mld dolarów z 45 mld, które otrzymał w ramach programu pomocy TARP. Spłata części długu odwróciłaby nieco uwagę od tego banku nowego pełnomocnika rządu ds. wynagrodzeń menedżerów firm objętych rządową pomocą finansową TARP. Pociągi PKP Intercity regularnie i z premedytacją się spóźniają - alarmuje "Dziennik Gazeta Prawna". Powołując się na dane PKP PLK podaje, że od początku roku łączny czas opóźnień z powodu kłopotów z taborem przekroczył 5 tysięcy minut.

Jak poinformowała „Rzeczpospolita”, z danych Porozumienia Producentów Węgla Brunatnego wynika, że wydobycie węgla brunatnego w 2009 r. spadło o 2,5 mln ton i wynosiło 56,9 mln ton, w wyniku czego przychody firm zmniejszyły się łącznie do ok. 3,5 mld zł, a zatrudnienie w kopalnaiach zredukowane zostało o ok. 5 proc.

PGE Elektrownia Opole podpisała 24 listopada 2009 r kontrakt z wykonawcą modernizacji automatyki bloków nr 1 i 2 w elektrowni.

Stopa bezrobocia w lipcu w USA spadła do poziomu 9,5 proc. z 9,4 proc. Sprzedaż detaliczna w strefie euro była w czerwcu o 2,2 niższa niż przed rokiem. Bank Anglii oraz Europejski Bank Centralny pozostawiły stopy procentowe na najniższych poziomach w historii.
Nowy premier Japonii Naoto Kan ostrzegł w piątek, że jego kraj może stanąć w obliczu kryzysu, w jakim znajduje się Grecja, jeśli pilnie nie upora się z rosnącym długiem publicznym. Producent i dystrybutor mebli mieszkaniowych Black Red White powrócił do planów wejścia na giełdę i dzięki poprawie nastrojów na rynku może zdecydować się na debiut na GPW w przyszłym roku, donosi środowy "Parkiet".Aż 22 płyty chce jeszcze w tym roku wydać Maryla Rodowicz. Królowa estrady nie zwalnia tempa. Rozmowy internetowego giganta z chińskimi władzami są w impasie. Władze firmy tracą nadzieję na porozumienie - donosi Financial Times. Według dziennikarzy gazety, Google przygotował już dokładny plan wycofania się z chińskiego rynku Polsko-rosyjskie rozmowy gospodarcze oraz udział w uroczystościach upamiętniających wybuch II wojny światowej były najważniejszymi celami wizyty wicepremiera, ministra gospodarki Waldemara Pawlaka w Gdańsku 1 września br.

W najbliższych dniach decyzja w sprawie dopuszczenia do due diligence PAK-u


Ministerstwo Skarbu Państwa w najbliższych dniach zdecyduje, ilu inwestorów spośród pięciu, którzy zgłosili wstępne zainteresowanie kupnem PAK-u, będzie mogło przystąpić do due diligence tej spółki - poinformował PAP w środę wiceminister skarbu Jan Bury.

Akcje Immoest przestaną być notowane na GPW pod koniec lutego


Przed wojną warszawiacy naciągali prowincjuszy sprzedając im Kolumnę Zygmunta. W Puszczy Białowieskiej postanowiono pójść w ślady oszustów ze stolicy - w Internecie roi się od ogłoszeń o sprzedaży działek budowlanych w gminie Białowieża. Ich nabywców czeka przykra niespodzianka, w większości przypadków nigdy nie dostaną pozwolenia na budowę

Odpowiedzialność za zobowiązania podatkowe małżonka


Żona odpowiada za zobowiązania podatkowe męża powstałe w czasie trwania współwłasności majątkowej, przy czym odpowiedzialność ta jest ograniczona wartościowo do wysokości udziału w majątku wspólnym. Stanowisko takie zajął Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie w interpretacji indywidualnej z dnia 18.09.2009 r. nr IPPB1/415-474/09-4/IF.

W USA o energetyce jądrowej


Na temat regulacji prawnych, szkolenia kadr oraz organizacji energetyki jądrowej, w tym dozoru jądrowego i radiologicznego rozmawiała z przedstawicielami amerykańskiej administracji rządowej i instytucji zajmujących energią atomową Pełnomocnik Rządu ds. Polskiej Energetyki Jądrowej Hanny Trojanowskiej.

Orco miało 1,36 mln euro straty netto w III kw. 2009 r., spadek o 91,3% r/r


Grupa Lotos obniżyła w piątek ceny paliw - poinformowało biuro prasowe spółki. O 5 zł na tysiąc litrów spadła cena hurtowa benzyny bezołowiowej 95, 95AL oraz 98. Z kolei cena oleju napędowego zmalała o 14 zł na tysiąc litrów, a oleju opałowego - o 20 zł na tysiąc litrów.

nasze sekretariat organizuje trawa szkoły dodatkowo wycieczki na sprawa dzieci plus grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze gabinet wycieczki szkolne dodatkowo cannabis szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od momentu codziennych zajęć szkolnych. Aż do wnętrza ofercie posiadamy gwiaździsty dobór miejsc na rozkład zielonych szkół również wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem plus zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. W środku środku ofercie posiadamy wycieczki pouczający nasze pokój przyjęć organizuje zielsko szkoły dodatkowo wycieczki na zadanie dzieci dodatkowo grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze biuro wycieczki szkolne dodatkowo zielone szkoły to gwarancja udanego wypoczynku odkąd czasu codziennych zajęć szkolnych. Do środka ofercie posiadamy gwiaździsty wybór miejsc na porządek zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż aż do wielu lat

http://www.fajnewycieczki.pl/ szkoły Warszawa

cieszą się ogromnym uznaniem także zainteresowaniem nauczycieli oraz pracowników szkół. Aż do wnętrza ofercie posiadamy wycieczki szkolny jednodniowe także tanie wycieczki szkolne. Nasze pokój przyjęć zorganizuje udane wycieczki szkolne oraz trawka szkoły na każdą fundusze także aż do wnętrza dowolnym regionie Lokalny. Zapraszamy aż aż do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego jednodniowe i tanie wycieczki szkolne. Nasze pokój przyjęć zorganizuje udane wycieczki szkolne również jaranie szkoły na każdą kapitał plus aż do wnętrza dowolnym regionie Polski. Zapraszamy aż aż do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego